YABAN HAYATI FOTORAFÇILIĞI VE BELGESELCİLİĞİ ÜZERİNE SÖYLEŞİ

21.12.2017 19:00:00

YABAN HAYATI FOTORAFÇILIĞI VE BELGESELCİLİĞİ ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Bir maceraperest, vahşi doğa belgesel yapımcısı, doğa fotoğrafçısı, gezgin ve kuş gözlemcisi Burak Doğansoysal RC 96 ile Yaban hayatı fotoğrafçılığı ve belgeselciliği üzerine bir söyleşi

21 Aralık 2017 Perşembe
19:00
Bizim Tepe

Yerlerimiz sınırlı olduğundan rezervasyon yapmanız önemlidir. 0212 2870078

 

Burak Doğansoysal kimdir?

1978 yılında Bursa'da doğdu. 1996 yılında Robert Kolej'den ve 2000 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Uzun süre ticaret ile uğraştıktan sonra Ecologic Travel adlı bir seyahat acentası kurarak dünyanın farklı bölgelerine butik turlar ve fotoğraf atölyeleri düzenledi. Beş kıtada 64 ülke gezdi.

Yurt içi ve yurt dışında doğa koruma projelerinde aktif görevler aldı. Dört yıl boyunca UNDP (United Nations Developement Programme) tarafından fon sağlanan Bolu’nun Dörtdivan ilçesindeki "Dörtdivan Akbabaları Koruma Projesi" kurulumu ve koordinatörlüğünü yürüttü.

1995’ten beri fotoğraf çekiyor, 2005’ten beri profesyonel fotoğrafçı. Fotoğrafları ve gezi yazıları BBC Wildlife Magazine, National Geographic, Buğday Dergisi, Özel Kalemler Dergisi, Fotoğraf Dergisi, Bilim ve Teknik, RC Quarterly, TRT Vizyon, Skylife dergilerinde basıldı. Magma Dergisi fotoğrafçısı. Türkiye doğasına ait fotoğrafları çeşitli üniversitelerin akademik yayınlarında, doğa koruma derneklerinin, yerel idarelerin yayınlarında ve posterlerinde, çeşitli milli parkların ziyaretçi merkezlerinde kullanıldı. Çektiği kısa belgesel filmler CNN Türk, Habertürk, Kanal D, TRT, Kanal 1 gibi ulusal televizyon kanallarının çeşitli programlarında kullanıldı.

2012’den beri TRT Belgesel için yaban hayat ve doğa belgeselleri çekiyor. "Yabancı: Hayatı Keşfet" (13 bölüm x 26 dakika), "Güney Afrika'nın Vahşi Doğası" (52 dakika), “Muhteşem Ruanda” (52 dakika), “Namibya Günlükleri” (11 bölüm x 26 dakika) yönetmenliğini yaptığı işlerden bazıları.

Kış sporları, Muay Thai / MMA, gitar, off-road, tüplü dalış ve kampçılık hobileri arasında.

IDA (Uluslararası Belgesel Derneği), Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD), Robert Kolej Mezunlar Derneği, Ornitofoto Kuş ve Yaban Hayat Fotoğrafçıları Derneği, Doğa Derneği, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Doğa Araştırmaları Derneğive IL-FIAP üyesi.

© 2017 ROBERT KOLEJ MEZUNLAR DERNEĞİ