Canan Altındaş RC 07 - Bilgisayar Bağımlılığından Bireysel Bağımsızlığa: Çocuk ve Ergenlikte Bilgisayar Bağımlılığı İncelemesi

5.3.2019 19:30:00

Canan Altındaş RC 07

Bilgisayar Bağımlılığından Bireysel Bağımsızlığa: Çocuk ve Ergenlikte Bilgisayar Bağımlılığı İncelemesi

"Çocuklar ve ergenler neden teknolojik aletlere bağımlı hale gelirler? Günümüzde birçok ebeveyn, 'Biz çocukken bahçede oynardık.' diye yakınmakta. Ancak ebeveynler görüyorlar ki çocuklar ve ergenler, serbest oyundan ziyade, teknolojik aletler üzerinden oynanan oyunlara yönelmekte. Ve bu oyunlar da dönem dönem şekil değiştiriyor. Birkaç sene önce yıkma ve tekrar inşa etme üzerine olan Minecraft, çocukların favori oyunuyken, şimdilerde Pubg gibi sanal ortamda bir araya gelerek düşmanlara karşı savaşılan oyunlar revaçta. Oyunlar şekil değiştirirken, onların arayüz sağlayıcısı, yani tablet ve bilgisayarlar pek değişmiyorlar. Bu oturumda zihinsel ve psikolojik gelişim basamakları üzerinden bilgisayar ve teknoloji bağımlılığı üzerine katılımcılarla birlikte düşüneceğiz."

Tarih:  05 Mart 2019, Salı

Saat:  19:30

Yer: Bizim Tepe

Katılım için lütfen tıklayınız.

 

Biyografi:

"Lise eğitimimi Robert Kolej'de tamamladıktan sonra, Amerika'da Washington University in St. Louis'te Psikoloji ve Ekonomi üzerine çift anadalımı tamamladım. Sonrasında, Bilgi Üniversitesi'nde Çocuk-Ergen Klinik Psikoloji Yüksek Lisans'ından otizm tanısı konmamış çocuklarda oyun terapisi sürecindeki otistik gerilemeler üzerine olan bitirme projem ile mezun oldum. Şu anda Nişantaşı'nda kendi ofisimde, Uluslararası Psikanaliz Birliği ve Psike İstanbul'a bağlı bir psikanalist adayı olarak çocuk, ergen ve yetişkinlerle psikoterapi süreçleri yürütmekteyim."

© 2017 ROBERT KOLEJ MEZUNLAR DERNEĞİ