VİVİ SORYANO RC 76 İLE EMBODIED PARENTING ATÖLYESİ KEŞİF ÇALIŞMASI

18.05.2020 14:00:00

Endişe ve kaygının arttığı bu zamanlarda, günümüz gençlerinin iş hayatlarında birkaç meslek değiştireceklerini bilmek ve bu mesleklerin pek çoğunun çocuğunuz üniversite okurken var olmayacağını duymak, ebeveyn olarak endişelerinizi artırıyordur. Tatmin edici bir yaşama sahip olabilmek için, bireyin gizil gücünü ve kişisel potansiyelini harekete geçirmesi ve gerçekleştirmesi, diğer bir tanımla bedenselleştirmesi (embodiment) gerekir. Bu sayede, belirsizliğin çok olduğu bir dünyada, birey hem içsel motivasyonu ve sezgileri ile yol alabilir hem de güçlenen sinir sistemi ile merkezinde olup sağduyulu aksiyon alabilir. Bu da ancak bireyin kendi bedeni ile temasta olup bedenindeki devinimlere odaklanarak, bedensel bir bilinç kazanması ile mümkün olur.

Bugün maalesef, okullar gibi, ebeveynlik kültürümüz de çocukların yaratıcılıklarının kaynağı olan "özgünlüğü” tahrip ediyor. Ebeveynlik önceki nesillerden öğrenildiği için günün ihtiyaçlarına uymuyor. Yenilenmesi gerekiyor. Hızla değişen dünyaya ve geleceğin bilinmezliklerine genç çocuğunu hazırlamak ve kendi de ayak uydurmak isteyen ebeveynler, bu keşif atölyesi ile beden odaklı bir içsel yolculuğa çıkarak genç çocuklarına nasıl rehberlik edebileceklerini deneyimleyecekler.

“Sensorimotor Psychotherapy”, "Core Energetics/Beden Psikoterapisi" , "Gestalt Terapisi" ve “Sanat Terapisi” yöntemleri kullanılarak tasarlanmış 2 saatlik bu deneyimsel çalışma ile beden odaklı ebeveynlik kavramını araştıracağız.

İki saat sonunda katılımcıların kazanımları neler olacak?

  1. Farkındalığınızı iç dünyanıza yönelterek, kendi özgün doğanızın gücünü keşfedeceksiniz
  2. “Öz” kaynaklarınızı harekete geçirerek genç çocuğunuz ile kurduğunuz ilişkide nelerin farklı olabileceğini araştıracağız.
  3. Kendi özgün doğanızın kaynakları ile harekete geçtiğinizde, ilişki dansının nasıl dönüştüğünü birlikte deneyimleyeceğiz
  4. Vivi Soryano’nun senelerdir uyguladığı bir kariyer danışmanlığı yöntemi ile genç çocuğunuzun geleceğini tasarlanmasına nasıl yardımcı olabileceğiniz ile ilgili bir yöntem öğreneceksiniz.

*3 oturumluk Embodied Parenting: Genç Çocuğunu Somatik Bilgeliğinle Geleceğe Hazırla programının keşif atölyesidir.

**Çalışma 20 kişi ile sınırlıdır.

**Etkinlik ücretlidir,  rezervasyon için tıklayınız https://fonzip.com/rkmd/etkinlikler/vivi-soryano-rc-76-ile-embodied-parenting-atolye-calismasi

Vivi Soryano Kimdir?

RC ‘76 mezunu Vivi Soryano, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden lisans ve lisansüstü dereceleri ile mezun oldu. İş hayatına, bir büyük beden markası olan Foli’nin girişimcisi olarak başlayıp daha sonra  Lesley Üniversitesi’nde Psikoloji Masterı yaptı. Psikoloji kariyerine Sensorimotor Psychotherapy,  Core Energetics, Gestalt Terapi, Sanat Terapisi, Voice Dialogue, Çift Terapisi, Aile Terapisi, Grup Terapisi ve Koçluğu eğitimleri ile devam etti.

Bugüne kadar 5000’in üzerinde danışanının içsel motivasyonlarını harekete geçirmeye kariyer koçluğu yaparak yardımcı oldu. Kendine ait kariyer danışmanlığı metodolojisini teknoloji ile birleştirerek insparkus.com’u kurdu.

Soryano, üç sene önce geliştirdiği "Cultivating Presence" sistematiği ile gerçekleştirdiği bireysel ve grup seanslarında; bireyin özgün doğasında var olan kaynakları harekete geçirmeye, kısıtlayıcı savunma mekanizmalarının ve davranış paternlerinin çözümlenmesine, yaşam enerjisinin ve stres toleransının (resilience) artmasına destek oluyor.

Bireyin özgün doğasında var olan yaratıcılık, yapıcılık, coşku, heyecan, duygusal zeka ve sevgiyi ortaya çıkaran, pratiğine bedeni de dahil eden psiko-spiritüel yöntemler kullanan Soryano, hayat amaçlarından birini insanın evrimselleşme yolunda ilerlemesine katkıda bulunmak olarak tanımlıyor.

Vivi Soryano; Robert Kolej Mezunlar Derneği, Boğaziçi Mezunlar Derneği, International Coaching Federation ve Futuristler Derneği üyesidir.

 

© 2017 ROBERT KOLEJ MEZUNLAR DERNEĞİ