Tiyatro Etkinlikleri

13.1.2016 00:00:00

Ocak ayından itibaren her ay 2 tiyatro oyununa Mezunlarımızla beraber gidiyoruz. Tiyatrolar söyleşi ve ikramlarla mezunlarımızı ağırlarken hem beraber olmanın zevkini yaşayacağız hem de Mezunlar Derneği ve tiyatrolar yararına etkinliğe katılmış olacağız.

 

13 Ocak Çarşamba

Tiyatro Gezileri kapsamında Yemek (Karaköy Akın Restoran)+ Oyun + Söyleşi–P*RK (ikincikattiyatrosu)

 

            P*RK oyunu son dönem parlayan genç oyun yazarlarından Sami Berat Marçalı’nın yazıp yönettiği P*rk, adaletin hiç olmadığı bir ülkede, bir parkta filizlenen savaşamama hali üzerine özel bir yorum.

            Karaköy’ün arka sokaklarından kaybolmak, beraber Karaköy’de Akın Restoran’da yemek yemek ve ardından güzel bir oyun seyrettikten sonra yaratıcılarıyla sohbet etmek için bir araya geliyoruz.  

 

27 Ocak Çarşamba

Tiyatro Gezileri kapsamında Oyun & Söyleşi – KIŞ DÖNÜMÜ (dot - http://go-dot.org)

 

Son dönemin en popüler tiyatrolarından DOT Kanyon’da Robert Mezunlarını ağırlayacak. DOT’un son kreasyonu “Kış Dönümü” İskoç yazar Zinnie Harris’in yazdığı bir distopya. Oyun görselliğiyle ve yüksek performansıyla taşlanan oyunculuklarıyla öne çıkıyor. Yönetmen Murat Daltaban ve oyuncular oyun sonrasında mezunlarımızla sohbet edecekler.

 

12 Şubat Cuma

Tiyatro Gezileri kapsamında Oyun + Söyleşi – ORMANLARIN HEMEN ÖNÜNDEKİ GECE (biriken - http://www.biriken.com)

 

Sinema ekranlarından tanıdığımız, özellikle Kuzey-Güney, Ezel, Filinta gibi dizilerdeki başrol oyunculuğuyla dikkat çeken Rıza Kocaoğlu’nun tek başına yüksek performans gösterdiği oyun metni Fransa’nın en önemli oyun yazarlarından Bernarda Koltes imzalı. Beraber oyun seyrettikten sonra Rıza Kocaoğlu’yla ve oyunun yaratıcıları biriken ekibiyle bir sohbet gerçekleşecek.

 

20 Şubat Cumartesi

Tiyatro Gezileri kapsamında Özel Gösterim + Söyleşi & İkram – İZ(GalataPerform – http://www.galataperform.com)

 

2014 Afife Tiyatro Ödüllerinde 5 değişik dalda aday gösterilen İz oyunu   GalataPerform’un Galata Kuledibi’nde konumlanan mekanına yerleşen özel bir oyun. 8 değişik canlı kamera aracılığıyla ekranlar yoluyla seyirciye sahnede görünenin arka planını da sunan oyunu RC90 mezunu Yeşim Özsoy’un yönetiminde gerçekleşiyor. Bugün için sadece mezunlara yönelik bir özel gösterim ve ardından ikram ve söyleşi yer alacak.

 

Rezervasyon ve Bilgi için: 0212 2870078. Katılım durumunuzu tiyatroların doluluğu ve rezervasyon detayı için etkinlik gününden 1 hafta öncesine kadar netleştirmeniz önemlidir.

 

13 Ocak’ta ilkini gerçekleştireceğimiz tiyatro ziyareti; P*RK oyunu son dönem parlayan genç oyun yazarlarından Sami Berat Marçalı’nın yazıp yönettiği P*rk, adaletin hiç olmadığı bir ülkede, bir parkta filizlenen savaşamama hali üzerine özel bir yorum.

 

Karaköy’ün arka sokaklarından kaybolmak, beraber Karaköy’de Akın Restoran’da yemek yemek ve ardından güzel bir oyun seyrettikten sonra yaratıcılarıyla sohbet etmek için bir araya geliyoruz. (Tüm etkinliğin ücreti 120TL)

Rezervasyonunuzu hemen yaptırmanız yerinizi garantilemeniz açısından önemlidir.

 

Telefon: 0212 287 0078

© 2017 ROBERT KOLEJ MEZUNLAR DERNEĞİ