İpek Erzi RC 89 ile AZI DA ÇOĞU DA YOK EDEN, VARLIĞI HAYAT İÇİN ELZEM, MİKTARI SINIRLI, KALİTESİ SORUNLU BİR MADDE: SU

22.3.2018 19:00:00

İpek Erzi RC 89 ile AZI DA ÇOĞU DA YOK EDEN, VARLIĞI HAYAT İÇİN ELZEM, MİKTARI SINIRLI, KALİTESİ SORUNLU BİR
MADDE: SU

22 Mart 2018, Perşembe 19:00
Bizim Tepe

Dünya Su Günü’nün amacı, senede bir gün için bile olsa suyun bardakta gördüğümüzden ötesini düşünmek, bilgi sahibi olmak, sahip olduğumuz bilgiyi paylaşmak ve bir sonraki 22 Mart’a kadar biraz daha bilinçli hareket etmek.

2018 Dünya Su Günü’nün teması ise “Doğadan Gelen Çözümler”. Suyu bir iktisadi mal olarak görmediğimiz sürece israf edeceğimizi öngören 1992 Dublin Konferansı’ndan bugüne geçen 26 senede suyu israf etmemeyi öğrendik mi? Suyun küresel ticaret içindeki yerinin farkında mıyız? Yediğimiz, içtiğimiz, giydiğimiz ile gerçekten ne kadar su tüketiyoruz?

Etkinliğimiz ücretsizdir. Rezervasyon yapmanız önemlidir. 

 

İpek Erzi kimdir? 

Dr. İpek Erzi TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nde Başuzman Araştırmacı olarak görev yapmaktadır. Çalışmaları çoğunlukla çevre yönetimi kapsamında finans ve yönetişim üzerine odaklanmıştır. 2005 senesinde TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı'nda Program Uzmanı olarak çalışmaya başlamış, 2006-2008 arasında Mühendislik Araştırma Grubu Yürütme Komitesi Sekreterliği görevini üstlenmiştir. O günden bu yana Marmara Araştırma Merkezi'nde araştırmacı olarak çalışmaktadır. Son olarak AB Entegre Çevre Uyum Stratejisi’nin güncellenmesi projesini tamamlamıştır.

2009 ile 2012 seneleri arasında Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı, su politikaları ve yönetişimi için bir düşünce kuruluşu olarak faaliyet göstermek üzere yapılandırılan Türkiye Su Enstitüsü’nün kuruluşunda görev almıştır. 2006'dan beri uluslar arası bilimsel işbirliği kapsamında AB programlarında uzman, delege ve komite başkanı olarak çalışmıştır. Fransız Araştırma Ajansı Yeryüzü Sistemi Bilim Programında danışmanlık yapmıştır. İsveç Çevre İklim Verileri Projesi için İsveç Meteoroloji Enstitüsü’nü danışman olarak desteklemiştir. İstanbul Teknik Üniversitesinden Çevre Mühendisliği lisans derecesi (1994) Duquesne Üniversitesinden Çevre Yönetimi ve Bilimi yüksek lisans derecesi (1998), Carnegie Mellon Üniversitesinden Altyapı Sistemleri yüksek lisans derecesi ve Çevre Yönetimi doktora derecesi (2002) bulunmaktadır. 

© 2017 ROBERT KOLEJ MEZUNLAR DERNEĞİ