DEĞİŞEN ZAMANLARDA GİRİŞİMCİLİK

28.2.2018 19:00:00

DEĞİŞEN ZAMANLARDA GİRİŞİMCİLİK

Girişimcilik söyleşileri serimizin ilkinde girişimci mezunlarımızdan Fırat İşbecer RC 98, Andaç Türkmen RC 96 ve Seray Cengiz Sezer RC 00'ın katılacağı günümüzde girişimciliğin ne yönde değişimler yaşadığını dinleyeceğimiz söyleşi 28 Şubat 2018 Çarşamba günü 19:00'da Bizim Tepe'de yapılacak. Katılım için rezervasyon yapmanız önemlidir.

 

Fırat İşbecer RC 98
Girişimci ve aynı zamanda melek yatırımcı olan Fırat İşbecer, iş hayatında Türkiye’nin mobil bankacılık, mobil ticaret ve dijital ödeme ekosisteminin temellerini atan Pozitron’un kurucu ortaklarından biri olarak tanınmıştır. 2014 yılında Londra merkezli Monitise firmasının Pozitron’u satın almasının ardından İşbecer, Monitise MEA Genel Müdürü olarak şirketin Doğu Avrupa, Orta Asya, Ortadoğu ve Afrika’daki operasyonlarını yürütmektedir. Fırat İşbecer aynı zamanda Türkiye’nin ilk melek yatırım ağlarından Galata İş Melekleri (GBA)’nin bir üyesidir.
Robert Kolej mezunu olan Fırat İşbecer, Galatasaray Üniversitesi’ndeki lisans eğitiminin ardından Paris’e giderek Universite Paris-Sorbonne ve Ecole Normale Superieure ortak programı olan Jeopolitika üzerine yüksek lisans yapmıştır. İşbecer aynı zamanda Fortune Türkiye’nin “40 Yaş Altı 40” listesinde yer almaktadır.


Andaç Türkmen RC 96

Robert Kolej’den 1996’da mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyan Andaç, 2001-2003 yılları arasında Gordion Bilgi Hizmet Ltd Şti şirketinde Developer olarak çalışmıştır. 2003-2011 yıllarında Mikro Yazılımevi A.Ş'de Proje Müdürlüğü görevinde bulunan Andaç Türkmen, idemama.com ve parasut.com'un kurucu ortağıdır.

Seray Cengiz Sezer RC 00

Seray Cengiz Sezer 1982 yılında İstanbul’da doğdu, 2000 yılında Rober Kolej’i, 2004 yılında ise Koç Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. Yaklaşık 10 yıl boyunca kurumsal şirketlerde pazarlama, marka yönetimi, proje yönetimi, perakende alanlarında çalıştı. Bilgi Üniversitesi’nde Tasarım Yönetimi, İMA’da Moda Yönetimi üzerine sertifika eğitim programlarını tamamladı. 2008 yılında kuzeni, sanatçı Sena ile birlikte Boa Studio markasını kurdu ve bu marka altında yetişkinler için sürdürülebilir kumaşlardan sokak modasına uygun kıyafetler ürettirdi. 2009 yılında British Council tarafından düzenlenen “Yılın Moda Girişimcisi” yarışmasında jüri özel ödülünü kazandı.

2017 Şubat ayında bebek ve çocuklar için ekolojik, tasarım odaklı ve mümkün olduğunce cinsiyet ayrımsız kıyafetler üretmek hedefiyle Little Yucca markasını yarattı. İlüstratörlerle işbirliği içerisinde tasarladığı ve %100 organik pamuk kullanılarak ürettirdiği Little Yucca markasının yurtiçinde bilinirliğini artırmak ve yurtdışı pazarlara tanıtmak amacıyla aktif olarak çalışmaktadır.

© 2017 ROBERT KOLEJ MEZUNLAR DERNEĞİ