Çocuklarla Felsefe – Berke Şerbetçi ile

10.2.2019 11:00:00

Çocuklarla Felsefe – Berke Şerbetçi ile

Bir öğretim yöntemi olan Çocuklar için Felsefe (P4C) eğitim sisteminde eleştirel düşünme ve demokratik tartışma becerilerinin eksikliği üzerine geliştirilen bir yöntemdir. P4C’deki 4C; Critical (eleştirel)Creative (yaratıcı)Collaborative (birlikte)Caring (özenli) düşünmeye işaret eder. 

Çocukta varolan merak ve soruşturma yetisinin kaybolmadan canlı tutulması esasına dayanır ve ezberci eğitim sistemine karşı bir reform olarak geliştirilmiştir.

İlk 4 haftalık programımızda mutluluk, iyilik, adalet ve nezaket konularını ele alacaklardır. 

10, 17, 24 Şubat ve 3 Mart Pazar günleri saat 11:00-12:00 arası Bizim Tepe'de Berke Şerbetçi'nin gözetimi altında yapılacaktır. 
4 haftalık program 250 TL’dir.

Kayıt için lütfen tıklayınız.

 

Berke Şerbetçi Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde lisansını, İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı. Tezini ‘Lacan’ın Nazarında Kendindenlik İnşaası’ üzerine yazdı. Profesyonel hayatı boyunca strateji, reklam ve pazar araştırma alanlarında tecrübe edindi. Kalitatif araştırmacı olarak sayısız odak grup tartışması yönetti.

Odak grup yönetmeye dayalı tecrübesini Çocuklar için Felsefe (P4C – Philosophy for Children) eğitmenliğiyle birleştirmiştir. Çocuklar için Felsefe oturumlarının her çocuğun hakkı olduğuna inanan Berke, KODA (Köy Okulları değişim Ağı) ile birlikte Harran’daki birleştirilmiş sınıflarda çocukların felsefi düşünme becerilerini artırmaya katkıda bulunmaktan mutluluk duymaktadır. Çalışmalarının yanı sıra çocuklar için hikâye yazarlığı alanında eğitimine devam eden Berke iki çocuk annesidir.

© 2017 ROBERT KOLEJ MEZUNLAR DERNEĞİ