ROBERT KOLEJ MEZUNLAR DERNEĞİ'NİN KURULUŞUNUN 60. YILI ANA SPONSORU TAHİNCİOĞLU GAYRİMENKUL OLDU

27.5.2017

ROBERT KOLEJ MEZUNLAR DERNEĞİ'NİN KURULUŞUNUN 60. YILI ANA SPONSORU TAHİNCİOĞLU GAYRİMENKUL OLDU

Robert Kolej Mezunlar Derneği (RKMD) 154 yıllık köklü bir geleneği temsil etmektedir. RKMD, Robert Kolej’de öğrenimini tamamlayan ve Türkiye’nin geleceğine yön veren on binlerce mezunu ile ülkemizin en önde gelen, en seçkin ve en etkili mezunlar derneğidir.

2017 yılı içinde 60. Kuruluş Yıldönümünü kutlayacak olan RKMD, gücünü tüzüğünden ve mezunlarımızdan alarak, kuruluş amaçlarına uygun olarak ülkemizin, okulumuzun ve tüm mezunlarımızın gelişimi ve güçlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

Derneğimizi ancak beraberliğimizi pekiştirerek güçlendirebiliriz ve ancak bu şekilde ilk kuruluş gününde ki dinamizm ve heyecanla ortak varlığımızı sürdürebiliriz. 2017-2018 yılı boyunca gönüllü olarak görev yapacak olan Yönetim Kurulu üyeleri olarak, bir yandan sahip olduğumuz tüm geleneklerimizi koruyor, bir yandan da çok daha yenilikçi, katılımcı ve sürdürülebilir bir yapıya hep birlikte erişmek adına önemli ve sağlam adımlar atıyoruz.

Siz değerli mezunlarımızın destek ve katkıları ile güzide RKMD’mizin bir sonraki 60 yılını hep birlikte kurguluyoruz. Bu bağlamda, Tahincioğlu Gayrimenkul’ün “RKMD 60. Yıl Ana Sponsoru” olduğunu tüm mezunlarımıza duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. RKMD’ye duydukları güven ve destekleri için Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Özcan Tahincioğlu’na RC87 ve tüm Tahincioğlu ailesine gönülden teşekkür ediyoruz.

 

Tahincioğlu Hakkında

RC'87 mezunu olan Özcan Tahincioğlu, temeli 1956 yılına dayanan; gayrimenkul, tarım, üretim, enerji ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren Tahincioğlu Holding AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Aynı zamanda holdingin amiral gemisi konumuna gelen Tahincioğlu Gayrimenkul İnşaat ve Turizm AŞ’nin de başkanlığını yürütmektedir.

Tahincioğlu Gayrimenkul, Türkiye’deki gayrimenkul sektörünün önde gelen isimlerinden biri olup nitelikli perakende, ofis, konut ve alışveriş merkezi projelerinin yanında birinci sınıf otellerin inşa ve geliştirme çalışmalarında da bulunmaktadır.

Geliştirmekte olduğu projelere ilave olarak, şirketin aktif bir şekilde yönetimini üstlendiği, gelir getiren gayrimenkul varlıklarından oluşan geniş bir portföyü de mevcuttur. Tahincioğlu’nun şu ana kadar tamamlanmış ve devam etmekte olan projelerinin inşaat alanı yaklaşık 3,5 milyon metrekaredir.

Tahincioğlu’nun inşaat firması olan Nida İnşaat, her projede yüklenici görevini üstlenmektedir. Firmanın sembolü haline gelen projeleri arasında Palladium Tower, Palladium Ataşehir Alışveriş Merkezi ve Rezidans, Palladium Antakya Alışveriş Merkezi, Nidakule Kozyatağı, Nidakule Göztepe, Swissotel Büyük Efes ve Kongre Merkezi yer alıyor.

Tahincioğlu, Leed Gold Sertifika adayı olan ofis projelerinden Nidakule Levent tamamlanmış olup, Nidakule Ataşehir Batı, Nidakule Finans Merkezi yanı sıra konut projelerinden Nidapark Kayaşehir, Nidapark Küçükyalı ve Nidapark Bomonti’de inşaatlar devam etmektedir. Tahincioğlu’nun konut projelerinden Nidapark Seyrantepe ve Nidapark Başakşehir’in ise inşaat süreci tamamlanmış olup, teslimleri 2017 yılının ikinci ve üçüncü çeyreğinde gerçekleşecektir.

Haziran 2015’de Nidapark Beşiktaş’ı, Nisan 2016’da Nidakule Ataşehir Güney’i, Eylül 2016’da Nidakule Ataşehir Kuzey’i tamamlayarak teslim eden Tahincioğlu, “Evim Değerleniyor” kapsamında çeşitli kentsel dönüşüm projeleri de yürütmektedir. Tahincioğlu Gayrimenkul’ün İstinye, Kağıthane, Kozyatağı, Zeytinburnu, Çengelköy, Beykoz ve Yeni Sahra’da planlama aşamasında projeleri bulunuyor.

© 2017 ROBERT KOLEJ MEZUNLAR DERNEĞİ